راهنمای طراحی شکلات تصویری در ژی کادو

ژی کادو یک سایت خوشمزه و باحال بر پایه ایده “یک خاص برای یک خاص” است.

این محیط، یک کارگاه شکلاتی رویا پزی برای ساختن هرآنچه در رویایتان است بر روی شکلات های تصویری که ما داریم!!

بسته به پکیج محصول، شما می توانید یک،دو سه یا چند شکلات مختلف را طراحی نمایید. برای طراحی هر کدام، با کلیک بر قسمت هایی که در بیضی های قرمزرنگ نشان داده شده است، شکلات ها را با دیزاین مختلفی بسازید.

در زیر نیز قسمت ها و قابلیت هایی که ژی کادو در اختیارتون می گذارد ، توضیح داده می شود:

   ماژول افزودن تصویر

در این قسمت می توانید با سه روش، تصویر موردنظرتان را آپلود کرده و با دکمه های اطراف و نوار ابزار زیر تصویر، آن را ویرایش (دوران، کپی، تغییر اندازه، جابجا، حذف و …) نمایید.

۱- با کلیک بر روی قسمت کناری آن و سپس جستجوی تصویر دلخواه و انتخاب، آن را آپلود کنید.

۲- با انتخاب عکس و درَگ کردن تصویر و رها کردن در محیط شکلات سازی، تصویر دلخواه را بسازید.

۳- در صورت استفاده از موبایل و یا تبلت، می توانید از طریق دوربین جلو یا عقب آنها، سلفی یا عکس دلخواهتان را گرفته و در محیط این کارگاه شکلات سازی بیاورید.

 

   ماژول “افزودن متن”

با کلیک بر این آیکون، سامانه واردکردن هر آنچه در روان و زبان شما جاری  است آماده  پیاده سازی در اینجاست! پس از آن می توانید فونت، اندازه، رنگ، چیدمان و خیلی چیزهای دیگر را تغییر دهید.

ما توصیه می کنیم برای ویرایش متن (مخصوصا در محیط تلفن همراه) از دکمه TI استفاده کرده، در پنجره باز شده متن خود را ویرایش داده و گزینه بازگشت را بزنید.

 

   قسمت  “انتخاب از طرح ها”

ما برای شما طرح های زیبایی برای مناسبت های مختلف قرار دادیم. شما می توانید به سلیقه خودتان، هرکدام را خواستید انتخاب و ویرایش نمایید.

 

   قسمت “مدیریت لایه ها”

کارگاه رویا پزی ژی کادو مانند همه محیط های طراحی گرافیکی مانند فتوشاپ و کورل، تصویر خلق شده شما را به صورت لایه باز در اختیار شما گذاشته که می توانید آنها را بالا یا پایین، حذف و یا قفل نمایید. این قابلیت کمک شایانی برای انتخاب لایه های تصویری روی هم دارد.

البته فقط آن دسته از لایه ها که علامت “قفل بازشده” در کنار آنها می باشد.

نوار عمودی سمت راست:

   ذره بین: جهت بزرگنمایی قسمتی که ماوس را برروی آن قرار داده اید. برای غیر فعال کردن آن می توانید دوباره روی آیکون آن کلیک کنید.

   ذخیره: جهت ذخیره کردن تصویر شما در ژی کادو

   بارگذاری: بازخوانی تصاویر ذخیره شده

   پرینت: جهت چاپ آنچه شما ساخته اید!

نوار عمودی سمت چپ:

   بارکد QR: شما می توانید یک عبارت عاشقانه مانند “با من ازدواج می کنید؟” و یا تبریک را بصورت متنی وارد و بارکد QR آن را بصورت تصویر بر روی طرح شکلات تان مشاهده کنید. گیرنده شکلات موردنظر با اسکن تصویر بارکد توسط موبایل یا وسایل مشابه، قادر به خواندن اطلاعات موردنظر شما شده و شگفت زده و غافلگیر خواهد شد. همچنین می توان آدرس وب سایت یا نام شرکت و مشخصات تماس را به بارکد تبدیل کرد. همه به سلیقه شما بر می گردد.

   بازگرداندن: شاید تغییراتی را که روی طرح پیش فرض انجام داده اید، دوست نداشته باشید و بخواهید دوباره از نو شروع کنید. کافی است که این دکمه را کلیک/لمس کرده تا همه چیز از اول نونوا شود.

   تور راهنمایی: جهت یادگیری سریعتر برخی امکانات، یک تور اجمالی در گوشه و کنار گارگاه شکلاتی رویا پزی ژی کادو قرار داده ایم. امیدواریم که مثمر ثمر باشد…

پایین صفحه:

   بازگشت به عقب (UNDO): لغو عمل فعلی و بازگشت به تغییر قبلی که لحاظ کردید.

   باز انجام (REDO): بازگشت دوباره از تغییر قبلی به آخرین عمل انجام شده